Polska

Platforma Szkoleniowa

Witamy w programie rozwoju kompetencji INNOVEAS!

Chcesz powiązać sukces swojej firmy z transformacją energetyczną?

Dzięki profesjonalnym materiałom szkoleniowym dostępnym online, każde zainteresowane MŚP może uzyskać informacje, szkolenia i wskazówki od naszych ekspertów w dziedzinie efektywności energetycznej.

Wszystkie szkolenia są bezpłatne.

Dodatkowe zasoby

Kontakt

Program szkoleniowy Innoveas

Szkolenia „Poprawa efektywności w Twoim MŚP"

Zapoznaj się z naszym szkoleniem które daje możliwość rozpoczęcia optymalizacji kosztów energii w Twoim MŚP. Dzięki praktycznemu podejściu uczestnicy szkoleń będą mogli nawet samodzielnie podjąć mniejsze działania poprawiające efektywność energetyczną. Dowiedzą się również jak analizować – z  pomocą audytu energetycznego, energochłonność przedsiębiorstwa oraz skąd pozyskiwać środki na większe inwestycje zmniejszające zużycie energii, a co za tym idzie i jej koszty.

1 - Czym jest efektywność energetyczna i jak przeprowadzić audyt energetyczny w MŚP?

Żeby skutecznie wdrażać przedsięwzięcia oszczędzające energię w przedsiębiorstwie warto najpierw dowiedzieć się czym jest efektywność energetyczna, jak możemy ją mierzyć i jak zarządzać zużyciem energii. Chcemy pomóc przedsiębiorcom zrozumieć jak oszczędzać energię, a co za tym idzie, dbać o nasze środowisko, klimat oraz obniżać koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa. Audyt energetyczny jest procedurą, która pozwala precyzyjnie zdiagnozować sposoby wykorzystywania energii w przedsiębiorstwie, a następnie pozwala na identyfikację możliwych działań zmniejszających zużycie energii oraz koszty jej dostarczenia. Energia zaoszczędzona jest prawie zawsze tańsza niż energia wyprodukowana lub kupiona!

2 - System Zarządzania Energią – ISO 50001 i formuła ESCO

Jak poprawić efektywność energetyczną w MŚP? Jak zrobić to nie angażując kapitału przedsiębiorstwa? Wdrożenie w MŚP systemu zarządzania energią zgodnego z normą ISO 50001 pozwala na uruchomienie wewnętrznego potencjału firmy do trwałego zmniejszania energochłonności. A przedsięwzięcia modernizacyjne realizowane w formule ESCO pozwalają generować realne oszczędności energii nie angażując kapitału własnego przedsiębiorstwa – a co za tym idzie, ograniczają koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa przy pomocy podmiotu zewnętrznego i na jego koszt. O Systemach Zarządzania Energią ISO 50001 opowie Paweł Dąbrowski Dyrektor Zarządzający ISOQAR CEE, a o formule ESCO Bartosz Marciniak Prezes Zarządu Promar.

3 - Program Energia Plus

Inwestycje w poprawę efektywności energetycznej w MŚP wspierane są ze środków publicznych min. w formie preferencyjnego finansowania i wsparcia Narodowego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. O programie NFOŚiGW „Energia Plus” opowie Marcin Jamiołkowski Zastępca Dyrektora Departamentu Funduszy Zewnętrznych.

4 - System Białych Certyfikatów

Inwestycje w poprawę efektywności energetycznej w MŚP wspierane są ze środków publicznych między innymi w formie tzw. Białych Certyfikatów. Każdy przedsiębiorca który planuje modernizację może się o nie ubiegać, a następnie sprzedać na giełdzie uzyskując dodatkowe dofinansowanie do swojej inwestycji. O tym czym właściwie są Białe Certyfikaty i jak je pozyskać dla swojego przedsiębiorstwa opowie Marek Amrozy, ekspert w dziedzinie efektywności energetycznej przedsiębiorstw.

5 - Pompy ciepła w produkcji spożywczej - MŚP

Jak działa pompa ciepła? Jak możn ją wykorzystać w przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją spożywczą? Zoptymalizowane zastosowanie pompy ciepła pozwala nawet na 70% oszczędności zużycia energii. Pompy ciepła to urządzenia wysoce energooszczędne, niemal bezobsługowe, nie zajmujące wiele przestrzeni i nie pogarszające aspektów związanych z bezpieczeństwem żywności.

6 - Kogeneracja, fotowoltaika i inne rozwiązania w MŚP z sektora produkcji chemikaliów

Jak obniżyć koszty energii zakładu produkcyjnego? Wykorzystanie ciepła odpadowego, które często jest bezpowrotnie tracone, optymalizacja pracy urządzeń, zastąpienie dotychczasowych źródeł energii innymi, to kilka z wielu sposobów na poprawę efektywności przedsiębiorstwa.