Polska

Platforma Szkoleniowa

Witamy w programie rozwoju kompetencji INNOVEAS!

Chcesz powiązać sukces swojej firmy z transformacją energetyczną?

Dzięki naszym profesjonalnym szkoleniom internetowym każde zainteresowane MŚP może uzyskać wartościowe informacje, odbyć szkolenie i otrzymać wsparcie ekspertów ds. efektywności energetycznej.

Wszystkie szkolenia są bezpłatne.

Filmy wideo to pierwszy krok programu szkoleniowego. Jeśli chcesz być na bieżąco z następnymi działaniami, zostaw swoje dane kontaktowe w formularzu oceny lub na dole tej strony.

Dodatkowe zasoby

Kontakt

Program szkoleniowy Innoveas

1 - Czym jest efektywność energetyczna i jak przeprowadzić audyt energetyczny w MŚP?

Żeby skutecznie wdrażać przedsięwzięcia oszczędzające energię w przedsiębiorstwie warto najpierw dowiedzieć się czym jest efektywność energetyczna, jak możemy ją mierzyć i jak zarządzać zużyciem energii. Chcemy pomóc przedsiębiorcom zrozumieć jak oszczędzać energię, a co za tym idzie, dbać o nasze środowisko, klimat oraz obniżać koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa. Audyt energetyczny jest procedurą, która pozwala precyzyjnie zdiagnozować sposoby wykorzystywania energii w przedsiębiorstwie, a następnie pozwala na identyfikację możliwych działań zmniejszających zużycie energii oraz koszty jej dostarczenia. Energia zaoszczędzona jest prawie zawsze tańsza niż energia wyprodukowana lub kupiona!

2 - System Zarządzania Energią – ISO 50001 i formuła ESCO

Jak poprawić efektywność energetyczną w MŚP? Jak zrobić to nie angażując kapitału przedsiębiorstwa? Wdrożenie w MŚP systemu zarządzania energią zgodnego z normą ISO 50001 pozwala na uruchomienie wewnętrznego potencjału firmy do trwałego zmniejszania energochłonności. A przedsięwzięcia modernizacyjne realizowane w formule ESCO pozwalają generować realne oszczędności energii nie angażując kapitału własnego przedsiębiorstwa – a co za tym idzie, ograniczają koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa przy pomocy podmiotu zewnętrznego i na jego koszt. O Systemach Zarządzania Energią ISO 50001 opowie Paweł Dąbrowski Dyrektor Zarządzający ISOQAR CEE, a o formule ESCO Bartosz Marciniak Prezes Zarządu Promar.

3 - Program Energia Plus

Inwestycje w poprawę efektywności energetycznej w MŚP wspierane są ze środków publicznych min. w formie preferencyjnego finansowania i wsparcia Narodowego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. O programie NFOŚiGW „Energia Plus” opowie Marcin Jamiołkowski Zastępca Dyrektora Departamentu Funduszy Zewnętrznych.

4 - System Białych Certyfikatów

Inwestycje w poprawę efektywności energetycznej w MŚP wspierane są ze środków publicznych między innymi w formie tzw. Białych Certyfikatów. Każdy przedsiębiorca który planuje modernizację może się o nie ubiegać, a następnie sprzedać na giełdzie uzyskując dodatkowe dofinansowanie do swojej inwestycji. O tym czym właściwie są Białe Certyfikaty i jak je pozyskać dla swojego przedsiębiorstwa opowie Marek Amrozy, ekspert w dziedzinie efektywności energetycznej przedsiębiorstw.

5 - Pompy ciepła w produkcji spożywczej - MŚP

Jak działa pompa ciepła? Jak możn ją wykorzystać w przedsiębiorstwie zajmującym się produkcją spożywczą? Zoptymalizowane zastosowanie pompy ciepła pozwala nawet na 70% oszczędności zużycia energii. Pompy ciepła to urządzenia wysoce energooszczędne, niemal bezobsługowe, nie zajmujące wiele przestrzeni i nie pogarszające aspektów związanych z bezpieczeństwem żywności.

6 - Kogeneracja, fotowoltaika i inne rozwiązania w MŚP z sektora produkcji chemikaliów

Jak obniżyć koszty energii zakładu produkcyjnego? Wykorzystanie ciepła odpadowego, które często jest bezpowrotnie tracone, optymalizacja pracy urządzeń, zastąpienie dotychczasowych źródeł energii innymi, to kilka z wielu sposobów na poprawę efektywności przedsiębiorstwa.

Kwestionariusz ewaluacji szkolenia on-line

Dziękujemy za udział w tym module szkoleniowym realizowanym w ramach projektu INNOVEAS – H2020 nr. 847095.
Będziemy bardzo wdzięczni za poświęcenie 2 minut na ocenę szkolenia – Twoja opinia jest dla nas bardzo istotna.

Prosimy o ocenę na skali od 1 do 5, gdzie 1 jest najniższą oceną, a 5 najwyższą.

Dziękujemy!

Training evalutation - Polish
Czy treść szkolenia była zgodna z Twoimi oczekiwaniami ? (1= zdecydowanie nie, 3 = nie mam zdania, 5= zdecydowanie tak) * *
Jak oceniasz jakość przedstawionych informacji? (1= bardzo źle, 3 = nie mam zdania, 5= bardzo dobrze) * *
Jak oceniasz przydatność przedstawionych informacji w kontekście własnej profesji? (1= nieprzydatne, 3= nie mam zdania, 5= bardzo przydatne) * *
Czy chcesz obejrzeć kolejny film szkoleniowy realizowany w ramach projektu INNOVEAS? * *

Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji na temat bezpłatnych szkoleń skierowanych do MŚP, zostaw proszę swoje dane kontaktowe (Imię i nazwisko oraz E-mail)